oraz mocny akcent na rozwój kompetencji osobistych i menedżerskich, w gorącym temacie:
.
Obejrzyj relację z naszego ostatniego Wydarzenia: wideo galeria zdjęć
Ostatnie lata to czas ciągłych i znaczących zmian w obszarze podatków dla firm, wprowadzania wielu nowych standardów i procedur. Z tego powodu, a także z uwagi na szereg “głośnych” postępowań karno skarbowych, obszar podatków stał się obszarem strategicznego zainteresowania właścicieli, członków zarządu i menedżerów, którzy coraz częściej zadają pytania:
Podczas naszego Wydarzenia odpowiemy na te pytania i pomożemy Państwu w znalezieniu optymalnych rozwiązań,
a doświadczeni eksperci-praktycy podzielą się swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem:
Uwaga: nasze Wydarzenie jest przeznaczone wyłącznie dla przedstawicieli spółek i instytucji.
Piotr Bieżuński
prof. Szymon Pawelec
Arkadiusz Żurawicki
Michał Kłos
Piotr Bieżuński
Arkadiusz Żurawicki
Michał Kłos
Prof. Szymon Pawelec
Jak gruntownie się przygotowań i dobrze korzystać ze wsparcia procesowego
Case study (wprost wyjęte z praktyki procesowej największych postępowań)
Mirella Piwiszkis-Sawoniaka
Właściciel i prezes zarządu NOBILI PARTNERS Sp. z o.o.
Ekspert z ponad 20-letnim doświadczeniem, przede wszystkim w obszarze giełdowego compliance, relacji inwestorskich, corporate finance oraz komunikacji korporacyjnej i ochrony reputacji firm
oraz ich właścicieli i kadry menedżerskiej. Specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu w firmach strategii wykorzystujących synergie obszarów finansów, compliance, komunikacji i marketingu korporacyjnego.
W ostatnich kilkunastu latach doradzał i zrealizował usługi dla ponad setki spółek publicznych, izb, stowarzyszeń i instytucji.
Doradca spółek w rożnego rodzaju transakcjach na rynkach finansowych, m.in. IPO, SPO, emisja obligacji, M&A, obrona przed wrogim przejęciem. Wcześniej menedżer i ekspert w spółkach publicznych notowanych na GPW. Na początku kariery jako pracownik Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (obecnie KNF) nadzorował spółki giełdowe, w tym obszarze obowiązków informacyjnych. Tworzył przepisy prawa papierów wartościowych, m.in. Rozporządzenie w sprawie informacji bieżących i okresowych.
Autor artykułów i opracowań eksperckich, wykładowca i trener (kilkadziesiąt szkoleń́ dla zarządów spółek). Inicjator i koordynator badań i opracowań dotyczących relacji inwestorskich i marek korporacyjnych.
Aktywny komentator rynku finansowego w mediach tradycyjnych oraz społecznościowych.
Dyrektor w Andersen Tax & Legal Matyka i Wspólnicy Sp. k., doradca podatkowy.
Specjalista w zakresie raportowania schematów podatkowych, podatku dochodowego od osób prawnych, podatku VAT, kontroli i postępowań podatkowych oraz postępowań sądowo-administracyjnych.
Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym w wiodących firmach doradztwa podatkowego. Zdobył doświadczenie w doradztwie m.in. na rzecz sektora wytwórczego, farmaceutycznego, chemicznego, FMCG, nieruchomościowego i energetycznego.
Prowadzi projekty podatkowe obejmujące m.in. bieżące doradztwo podatkowe, przygotowywanie
i implementację umów produkcyjnych i dystrybucyjnych, zarządzanie ryzykiem podatkowym w tym
w obszarze raportowania schematów podatkowych (MDR), strukturyzację modeli finansowania; projekty typu due diligence oraz przeglądy podatkowe, a także przeglądy działań marketingowych. Doradza m.in. w zakresie umów o świadczenie usług, segregacji środków trwałych; strukturyzacji kampanii marketingowych, połączeń, podziałów i przejęć spółek oraz przy strukturyzacji inwestycji związanych z budową nowych zakładów przemysłowych.
Jako pełnomocnik klientów prowadzi kontrole i postępowania podatkowe oraz postępowania sądowo-administracyjne.
W obszarze raportowania schematów podatkowych przeprowadza przeglądy aktywności pod kątem obowiązku raportowania, przygotowuje i wdraża procedury, szkoli pracowników klientów w zakresie przestrzegania przepisów o MDR i ich stosowania w kontekście wdrażanych procedur oraz udziela bieżącego wsparcia klientom w obszarze MDR.
Prelegent podczas szkoleń podatkowych i seminariów. Autor publikacji podatkowych.
Adwokat w Izbie Adwokackiej w Warszawie.
Profesor Uniwersytetu Warszawskiego, doktor habilitowany nauk prawnych, kierownik Zakładu Międzynarodowego Postępowania Karnego w Instytucie Prawa Karnego Wydziału Prawa
i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowca na Podyplomowych Studiach Przestępczości Gospodarczej i Skarbowej Wydziału Prawa i Administracji UW.
Posiada bogate doświadczenie doradztwa strategicznego oraz kryzysowego w sprawach dotyczących postępowań cywilnych oraz karnych i karnoskarbowych dotyczących przedsiębiorstw oraz członków ich władz.
Specjalizuje się w zagadnieniach z pogranicza prawa handlowego, gospodarczego i cywilnego oraz prawa i procesu karnego, w tym w szczególności w zakresie: problematyki przestępczości gospodarczej, giełdowej i skarbowej, prawnokarnego compliance, odpowiedzialności podmiotów zbiorowych, tymczasowego aresztowania, postępowań podatkowych (ze szczególnym uwzględnieniem zarzutów dotyczących tzw. karuzel VAT) oraz ochrony dóbr prawnych podmiotów korporacyjnych i przedstawicieli ich organów, a także postępowań ekstradycyjnych oraz prawa medycznego.
Rozległe doświadczenie zgromadził występując jako pełnomocnik i obrońca w sprawach
krajowych i międzynarodowych, jak również doradzając przy rozbudowanych projektach gospodarczych oraz indywidualnych zagadnieniach prawnych. Wyróżniany licznymi krajowymi i zagranicznymi nagrodami. Reprezentował Naczelną Radę Adwokacką w pracach Sejmu nad rządowym i poselskim projektem nowelizacji procedury karnej.
W styczniu 2017 r., po zakończonej procedurze parlamentarnej, został wybrany polskim kandydatem
na stanowisko sędziego Sądu Unii Europejskiej.
W przeszłości współpracował z czołowymi międzynarodowymi firmami prawniczymi, od 2010 r. prowadzi własną kancelarię.
Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa i postępowania karnego oraz prawa handlowego,
w tym m.in. pierwszej na polskim rynku książki poświęconej ochronie dóbr prawnych spółek akcyjnych i spółek z o.o. w procesach karnych gospodarczych. Twórca całkowicie nowej w literaturze prawniczej monografii poświęconej współzależności materialnoprawnej ochrony tajemnic przedsiębiorstw
z potrzebami ich należytej identyfikacji i ochrony w ramach procesu karnego,
a także cyklu publikacji na temat nowych zasad odpowiedzialności podmiotów zbiorowych w Polsce.
Dyrektor zarządzająca w Inspire, konsultant i praktyk.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w działach sprzedaży oraz windykacji. W wielu organizacjach zajmowała się doradztwem na poziomie procesów i struktur. Wspierała wdrażanie modeli kompetencyjnych dla firm z branży finansowej i instytucji administracji państwowej. Była współwłaścicielką lokalnego browaru, w którym odpowiadała za strategię sprzedaży i kampanie marketingowe – po jego przejęciu, wraz ze wspólnikami przeprowadziła jego pełną restrukturyzację, czyniąc go jednym z najlepszych w Polsce w czasach, kiedy piwa lokalne
nie były tak cenione jak obecnie.
W Polsce doświadczenie trenerskie zdobywała współpracując z renomowanymi firmami szkoleniowymi oraz uczelniami: Uniwersytetem Warszawskim, Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej oraz Wyższą Szkoła Zarządzania i Prawa.
Prowadziła szkolenia m.in. dla: BSH; Whirlpool, PKO Finat, Rossmann, General Motors, Allegro, Accenture, GroupM, Accenture oraz HB Reavis. W firmie Benetton przeprowadziła dwie akademie rozwoju umiejętności zarządczych oraz sprzedażowo-obsługowych, z naciskiem na świadome
i efektowne zarządzanie zespołem (firma Inspire jest pierwszym dostawcą dla firmy Benetton
w Europie).
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada tytuł asesora praktyk MBTI. Know-how zdobywała zagranicą, przy projektach,, what if…” oraz
na kursach prowadzonych przez Davida Allena. Członek Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej (CCIFP).
Zakres kluczowych specjalizacji trenerskich to: Budowanie efektywnych zespołów, Innowacyjność
w biznesie, Rozwój kompetencji menadżerskich i przywódczych, Budowanie indywidualnego stylu przywódczego w oparciu o wartości oraz Budowanie autorytetu w oparciu o otwartą komunikację.
Partner w Andersen Tax & Legal Matyka i Wspólnicy Sp. k. oraz lider Regionalnego Centrum Cen Transferowych w Europie w ramach Andersen Group. Ekspert w zakresie cen transferowych.
Prowadzony przez niego w jednej z poprzednich firm zespół cen transferowych był czterokrotnie uznawany przez International Tax Review za najlepszy zespół cen transferowych w Polsce.
Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w doradztwie, w tym m.in. w firmach tzw. wielkiej czwórki. Jego główny obszar zainteresowań to stosowanie cen transferowych w planowaniu podatkowym
oraz efektywnym podatkowo zarządzaniu łańcuchem dostaw.
Doradza dużym polskim i międzynarodowym firmom w zakresie planowania strategii cen transferowych, zarządzania ryzykiem, projektowania, dokumentowania i wdrażania polityki cen transferowych.
Posiada doświadczenie w zakresie restrukturyzacji biznesowych, polityk cen transferowych, zarządzania ryzykiem oraz sporów dotyczących cen transferowych.
Prowadził liczne projekty dotyczące analiz porównawczych oraz dokumentacji cen transferowych
dla transakcji zawieranych między podmiotami powiązanymi.
Uczestnicy naszych Wydarzeń, opłacając w nich udział, oczekują najwyższej jakości warstwy merytorycznej, omawiania tematów dla nich ważnych oraz komfortu obecności na sali tylko przedstawicieli innych spółek i instytucji. Dlatego z góry dziękujemy za wszelkiego rodzaju propozycje komercyjnej współpracy, w tym nadania podmiotom zewnętrznym statusu sponsora, płatnosci za nadanie przez nas tytuł partnera naszego wydarzenia itp.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami, zapraszamy!