Nasz klient, brytyjska firma z listy „Top 50 fintech companies in Europe”, postanowił podbić polski rynek rozliczeń walutowych dla przedsiębiorstw (B2B).

Punktem wyjścia do nawiązania współpracy z NOBILI PARTNERS były referencje kluczowego menedżera po stronie klienta, który wcześniej korzystał z naszych usług, zarządzając inną firmą. Rekomendacja wskazywała na nasze wysokie zaangażowanie, „dowożenie” i szerokie spojrzenie na powierzone nam zadania.

Kluczowe zadania NOBILI

Zlecono nam wprowadzenie i szybkie zbudowanie rozpoznawalności marki klienta w Polsce (launch marki), dbanie o stałą obecność jego przedstawicieli w mediach tradycyjnych i nowoczesnych oraz wspieranie go w komunikacji nowoczesnych usług finansowych.

Wyzwaniem była silna konkurencja ze strony obecnych na polskim rynku instytucji finansowych o ugruntowanej pozycji, co wymagało dobrej strategii dotarcia zarówno do potencjalnych partnerów biznesowych (eksporterów i importerów), jak i nawiązania relacji z dziennikarzami i liderami opinii w dosyć wąskim segmencie, jakim są usługi finansowe B2B.

Osiągnięcie celów wymagało wykorzystania naszych kompetencji w obszarze komunikacji korporacyjnej (w tym relacji z mediami oraz pozycjonowania ekspertów), jakościowego content marketingu, social mediów oraz merytoryczno-promocyjnego wsparcia wydarzeń własnych realizowanych przez spółkę.

Efekty współpracy z nami

Od czasu nawiązania współpracy wsparliśmy naszego klienta w zbudowaniu rozpoznawalności jego marki w Polsce oraz jego osiągnięć biznesowych (np. ekspansji na kolejne rynki). Wsparliśmy także komunikacyjnie premiery kolejnych produktów finansowych, zwiększając dotarcie informacji na ich temat do grupy docelowej – przedsiębiorców z sektora MSP. Stałe dostarczanie mediom wysokiej jakości treści pozwoliło na wypracowanie łącznie już kilkunastu tysięcy publikacji w kluczowych mediach ogólnopolskich, biznesowych i branżowych.

Działaniom w mediach towarzyszyło aktywne, zakończone sukcesem budowanie eksperckiej marki osobistej przedstawicieli naszego klienta na rynku finansowym. Dodatkowo reprezentanci klienta występowali na wielu kluczowych kongresach i wydarzeniach biznesowych w Polsce.

Oceniając jakość współpracy, klient podkreśla kreatywność naszego zespołu, bardzo wysoką jakość działań i koncentrację na efektach.

Firmom zainteresowanym współpracą z NOBILI z przyjemnością przekażemy imienne kontakty referencyjne.

 

Zobacz opis naszych usług, które zrealizowaliśmy dla tego klienta:

Strategia komunikacji

Komunikacja korporacyjna

Media relations

Social media

Komunikacja kryzysowa