Aktualności

O obowiązkach informacyjnych spółek z GPW i mitach związanych z MAR-em na konferencji Stockbroker.pl

Od dawna obserwowaliśmy, jak Artur Wiśniewski niestrudzenie rozwija swój blog – Stockbroker.pl (wcześniej pod nazwą „Okiem maklera”). Byliśmy pod wrażeniem jego konsekwencji i efektów. Tym bardziej ucieszyliśmy się z zaproszenia na przygotowywaną przez niego konferencję online „Jak inwestować na giełdzie?”.

Agenda robiła duże wrażenia (szczególnie biorąc pod uwagę jednoosobowy sztab organizacyjny): 4 panele dyskusyjne, 40 partnerów, 70 prelegentów i mnóstwo praktycznej wiedzy o inwestowaniu: budowaniu portfela inwestycyjnego, trendach, analizie fundamentalnej i technicznej, oszczędzaniu na emeryturę, inwestowaniu pasywnym i ETF-ach oraz obligacjach.

Ale pojawił się również nie mniej ważny wątek związany z corporate governance (czyli obszar „G” w zyskującym dynamicznie na znaczeniu trendzie inwestowania w duchu ESG). Piotr Bieżuński, który reprezentował NOBILI PARTNERS, w rozmowie na luzie opowiedział o obowiązkach informacyjnych (tzw. raportowaniu) spółek z GPW, prospektach emisyjnych i o pewnych mitach, związanych z Rozporządzeniem MAR.

Szczegóły dostępne tutaj.

#ObowiązkiInformacyjne #compliance #corpgov #MAR