Dzielimy się wiedzą

Popularne
kategorie:

COP27: padły słowa ważne dla spółek

Na Szczycie Klimatycznym COP27 9.11 padły ważne dla spółek – i prywatnych i giełdowych – słowa Mairead McGuinness, Komisarz UE ds. usług finansowych (odnotowane od ręki, ze skrótami ect.):

„System finansowy jest ważnym elementem transformacji w kierunku neutralności klimatycznej. A w systemie finansowym wiele zależy od informacji.

Powinniśmy również pytać o informacje dotyczące zrównoważonego rozwoju. Np. o to, ile spółka emituje dwutlenku węgla, czy jej zarząd jest różnorodny, jak traktowani są pracownicy.

W rzeczywistości wielu już zadaje te pytania.

Ale nie chodzi tylko o same informacje. CHCEMY, ABY SPÓŁKI UWZGLĘDNIAŁY ASPEKTY SPOŁECZNE I ŚRODOWISKOWE W PROCESIE PODEJMOWANYCH DECYZJI.

W ramach wymagań dotyczących raportowania, firmy będą ujawniać swoje plany przejściowe, pomagającym w ich transformacji i śledzeniu ich działań w kierunku rozwijania się w sposób zrównoważony.

CHCEMY, ABY INFORMACJE NT. ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU BYŁY TRAKTOWANE NA RÓWNI Z INFORMACJAMI FINANSOWYMI.

WTEDY BĘDZIEMY MOGLI MIERZYĆ SUKCES FIRM.”

Przypomnijmy: Szczyt Klimatyczny to najważniejsze każdego roku wydarzenie dotyczące polityki klimatycznej, konferencja stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu.

Autor:

NOBILI PARTNERS

Autorami wpisów i artykułów są konsultanci NOBILI PARTNERS, którzy na co dzień wspierają spółki i menedżerów, wykorzystując swoje kompetencje i doświadczenie z obszarów finansów, prawa i komunikacji.

Obserwuj nas na: