Dzielimy się wiedzą

Popularne
kategorie:

Ile kosztuje zaufanie i czy na pewno osiem dolarów?

„We are excited to announce insulin is free now” – tak brzmiał wpis (tweet), opublikowany w listopadzie br. na Twitterze przez „EliLillyandCo”. Nazwa konta sugerowała, że należy ono do amerykańskiego(…)

Czytaj

COP27: padły słowa ważne dla spółek

Na Szczycie Klimatycznym COP27 9.11 padły ważne dla spółek – i prywatnych i giełdowych – słowa Mairead McGuinness, Komisarz UE ds. usług finansowych (odnotowane od ręki, ze skrótami ect.): „System(…)

Czytaj

10 lat NOBILI PARTNERS

W październiku 2022 r. w NOBILI PARTNERS rozpoczęliśmy świętowanie 10 urodzin! 🎯 Od początku istnienia firmy budowaliśmy więzi już z ponad setką Klientów. Firmami polskimi i zagranicznymi, prywatnymi i giełdowymi,(…)

Czytaj

Obieg gospodarki coraz bardziej zamknięty. Jak to wpłynie na polskie firmy?

Francja wprowadziła na początku br. zakaz niszczenia przez sklepy towarów, których nie udało im się sprzedać (na razie nie dotyczy on żywności). To część nowego prawa, wspierającego gospodarkę obiegu zamkniętego(…)

Czytaj

Czy przedsiębiorstwa korzystające z gazu czy energii jądrowej będzie można uznać za zrównoważone?

Jak dekarbonizacja, a zwłaszcza wybór źródeł energii, które zostaną zapisane w systemie prawa europejskiego jako zrównoważone, wpłynie na przyszłość polskich firm? Trwa lobbing państw i grup interesów. Przy okazji ostatniej(…)

Czytaj

SFDR w natarciu. Czas na przegląd obszaru ESG w spółkach!

Wiele największych funduszy inwestycyjnych w całej Europie w ostatnich miesiącach zaprzestało używania zwrotu „zgodne z ESG” w dokumentach dotyczących zarządzanych przez siebie produktów inwestycyjnych. Według raportu Global Sustainable Investment Alliance(…)

Czytaj

SASB i IIRC opracowują ramy sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju

Ważne dla spółek opracowujących nowe strategie rozwoju, oparte o ideę Zrównoważonego Rozwoju (integrującego do ich modeli biznesowych wpływ trzech makroczynników: środowiskowego (Environmental), społecznego (Social) oraz zarządczego (Corporate Governance). SASB (Sustainability(…)

Czytaj

Prawo klimatyczne UE zatwierdzone! Cel: neutralność klimatyczna do 2050 r.

Ważne❗️ – dziś Rada UE zaakceptowała tzw. Prawo klimatyczne (fundament dla całego systemu zmian). Ma ono pozwolić na osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. – ale przede zobowiązuje do zmniejszenia(…)

Czytaj

Londyńska giełda jest kobietą. Wzrost liczby kobiet w organach spółek

Czy wiecie, że… wśród największych i najbardziej płynnych spółek z londyńskiej giełdy (czyli z indeksów FTSE 100 oraz FTSE 250) nie ma już ani jednej, której członkowie władz to sami(…)

Czytaj