Dzielimy się wiedzą

Popularne
kategorie:

Cykl „Najlepsi w IR” (1/6): spółki

Poszukując inspiracji i wiedzy, warto obserwować najlepszych. Dotyczy to wszystkich zawodów eksperckich – w tym relacji inwestorskich (IR).

Ukazujący się od ponad 30 lat „IR Magazine” (czasopismo pierwotne wydawane przez The Economist) przyznał niedawno doroczne nagrody dla wyróżniających się europejskich spółek.

Kluczowe wyróżnienia trafiły do:
– (large cap): Allianz (Niemcy)
– (mid-cap) UDG Healthcare (Irlandia)
– (small cap) Borregaard (Norwegia)

CD PROJEKT, jedyna spółka z Polski w tegorocznej edycji, znalazł się w gronie sześciu nominowanych w kategorii „Technologia”.

P.S. Czasami słychać głosy, że najlepsze praktyki IR są domeną największych i najpłynniejszych rynków – dlatego warto wskazać, że wśród tegorocznych nominowanych znalazły się między innymi spółki z Finlandii, Czech czy Węgier:

Valmet (Finlandia):

MOL Group (Węgry)

MONETA Money Bank (Czechy)

W najbliższych dniach napiszę więcej o wyróżnieniach w poszczególnych kategoriach.

Autor:

Piotr Bieżuński

Prezes zarządu i właściciel NOBILI. Przez 20 lat współpracował z ponad stoma spółkami giełdowymi, firmami prywatnymi, organizacjami i instytucjami.

Specjalizuje się w projektach wymagających doświadczenia i kompetencji na styku komunikacji, prawa i finansów (np. IPO, M&A czy obrona przed wrogim przejęciem). Doradza spółkom, właścicielom i menedżerom na poziomie strategicznym, w tym w sytuacjach kryzysowych oraz w trakcie sporów korporacyjnych.

Na początku kariery pracownik nadzoru nad rynkiem kapitałowym, gdzie nadzorował spółki publiczne i współtworzył przepisy dotyczące wypełniania obowiązków informacyjnych (w tym Rozporządzenie w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych). Wykładowca, autor artykułów, badań i opracowań eksperckich, a także aktywny komentator w mediach i social mediach.

Obserwuj nas na: