Dzielimy się wiedzą

Popularne
kategorie:

Cykl „Najlepsi w IR” (3/6): raporty ESG

ESG to na pewno najgorętszy termin na rynkach finansowych i kapitałowych w tym i ub.r.

IR Magazine (moje dwa wpisy z ub. tygodnia) przyznał również wyróżnienia za raportowanie ESG (w Polsce częściej używamy terminu: raportowanie niefinansowe).

Na polskim rynku również b. szybko rośnie zainteresowanie twardymi kompetencjami eksperckimi z obszaru ESG – w ostatnich latach wdrażaliśmy w NOBILI PARTNERS strategie zrównoważonego rozwoju, zmiany w planach IR lub raportowanie niefinansowe już w niemal 20 spółkach (i z GPW, i w prywatnych).

Dla mnie osobiście ESG to po prostu integrowanie w strategii rozwoju firmy i jej bieżących działaniach trzech makroczynników: środowiskowego (Environmental), społecznego (Social) i dot. ładu korporacyjnego (Governance), które tworzą̨ akronim ESG.
Poniżej linki do raportów obu spółek wyróżnionych w kategorii „Best ESG materiality reporting”. Pochylając się nad raportem Repsolu warto zauważyć, że część sustainability otwierają aspekty dot. klimatu.

Tu wyróżnione raporty:
Repsol
Polymetal

Autor:

Piotr Bieżuński

Prezes zarządu i właściciel NOBILI. Przez 20 lat współpracował z ponad stoma spółkami giełdowymi, firmami prywatnymi, organizacjami i instytucjami.

Specjalizuje się w projektach wymagających doświadczenia i kompetencji na styku komunikacji, prawa i finansów (np. IPO, M&A czy obrona przed wrogim przejęciem). Doradza spółkom, właścicielom i menedżerom na poziomie strategicznym, w tym w sytuacjach kryzysowych oraz w trakcie sporów korporacyjnych.

Na początku kariery pracownik nadzoru nad rynkiem kapitałowym, gdzie nadzorował spółki publiczne i współtworzył przepisy dotyczące wypełniania obowiązków informacyjnych (w tym Rozporządzenie w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych). Wykładowca, autor artykułów, badań i opracowań eksperckich, a także aktywny komentator w mediach i social mediach.

Obserwuj nas na: