Dzielimy się wiedzą

Popularne
kategorie:

Cykl „Najlepsi w IR” (4/6): perfekcyjne strony internetowe

Dla wielu inwestorów nie śledzących danej spółki na co dzień, ważna jest jej strona WWW: centrum wiedzy i aktualności, z możliwością skorzystania z różnorodnych funkcjonalności. W tym kontekście warto przyjrzeć się nagrodzonym przez IR Magazine.

W tym roku w kategorii „Best IR webside” wyróżniono:
Royal Philips (Holandia)
HUGO BOSS (Niemcy)
NORMA Group (Niemcy)

Z moich obserwacji trendów wynika, że coraz więcej uczestników rynku zwraca uwagę na pełny i wygodny dostęp do materiałów i zestawień, w tym prezentacji wynikowych oraz interaktywnych narzędzi, pozwalających na porównywanie „od ręki” danych finansowych, a coraz częściej – również „danych niefinansowych” (ESG!). Choć w najbliższych latach wiele na pewno zmieni – również jeśli chodzi o strony internetowe – wdrożenie raportowania w jednolitym Europejskim Formacie Elektronicznym (ESEF), wdrożenie iXBRL.
Przewiduję między innymi wysyp darmowych narzędzi, zapewniających inwestorom możliwości przeprowadzenia własnych analiz.

Autor:

Piotr Bieżuński

Prezes zarządu i właściciel NOBILI. Przez 20 lat współpracował z ponad stoma spółkami giełdowymi, firmami prywatnymi, organizacjami i instytucjami.

Specjalizuje się w projektach wymagających doświadczenia i kompetencji na styku komunikacji, prawa i finansów (np. IPO, M&A czy obrona przed wrogim przejęciem). Doradza spółkom, właścicielom i menedżerom na poziomie strategicznym, w tym w sytuacjach kryzysowych oraz w trakcie sporów korporacyjnych.

Na początku kariery pracownik nadzoru nad rynkiem kapitałowym, gdzie nadzorował spółki publiczne i współtworzył przepisy dotyczące wypełniania obowiązków informacyjnych (w tym Rozporządzenie w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych). Wykładowca, autor artykułów, badań i opracowań eksperckich, a także aktywny komentator w mediach i social mediach.

Obserwuj nas na: