Dzielimy się wiedzą

Popularne
kategorie:

Cykl „Najlepsi w IR” (5/6): technologia

Powoli kończę cykl – korzystając ze „świątecznego spowolnienia” czas spojrzeć w przyszłość. W ostatnich latach technologia na dobre wkroczyła również do relacji inwestorskich. IR Magazine wskazał najlepszych.
Wśród nominowanych znalazły się między innymi: Enel (Włochy), Schneider Electric (Francja) i Valmet (Finladia).

Jednak zestawienie zdominowały spółki… hiszpańskie. Zwycięzca, Banco Santander, otrzymał nagrodę dokładnie w tej samej kategorii dwa lata temu.

Bank jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych:
– na LinkedIn ma ponad milion obserwujących
– prowadzi hiszpańskojęzyczne konto na Pintereście

Jednak przede wszystkim:
– oferuje aplikację dla inwestorów
– ma rozbudowaną, interaktywną stronę (np. można na niej znaleźć nagrania audio z Dnia Inwestora).

Autor:

Piotr Bieżuński

Prezes zarządu i właściciel NOBILI. Przez 20 lat współpracował z ponad stoma spółkami giełdowymi, firmami prywatnymi, organizacjami i instytucjami.

Specjalizuje się w projektach wymagających doświadczenia i kompetencji na styku komunikacji, prawa i finansów (np. IPO, M&A czy obrona przed wrogim przejęciem). Doradza spółkom, właścicielom i menedżerom na poziomie strategicznym, w tym w sytuacjach kryzysowych oraz w trakcie sporów korporacyjnych.

Na początku kariery pracownik nadzoru nad rynkiem kapitałowym, gdzie nadzorował spółki publiczne i współtworzył przepisy dotyczące wypełniania obowiązków informacyjnych (w tym Rozporządzenie w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych). Wykładowca, autor artykułów, badań i opracowań eksperckich, a także aktywny komentator w mediach i social mediach.

Obserwuj nas na: