Dzielimy się wiedzą

Popularne
kategorie:

Polityka wynagrodzeń – czas na przyjęcie wydłużony do 31 sierpnia 2020 r.

W końcu jest – wczoraj, 26 maja 2020 r. – zostało opublikowane Rozporządzenie Ministra Finansów, wydłużające czas na przyjęcie Polityki wynagrodzeń dla zarządów i rad nadzorczych z 30 czerwca do 31 sierpnia br.). Link do Dziennika Ustaw poz. 934. To ważna informacja dla zarządów i pracowników spółek publicznych analizujących jeszcze terminy dla zwołania zwyczajnego walnego zgromadzenia (ZWZ).

Wg informacji Rządowego Centrum Legislacyjnego projekt stosownego Rozporządzenia jest już po tzw. Komisji Prawniczej – czyli w praktyce czeka na podpis właściwego ministra (w tym przypadku Ministra Finansów) i publikację w Dzienniku Ustaw.

Według badania „Wypełnianie obowiązków informacyjnych w czasach pandemii”, które nadal prowadzimy w NOBILI PARTNERS, jak dotąd ZWZ zwołało 87 spółek z GPW z siedzibą w Polsce (22%), ale w ostatnich dniach ilość zwoływanych walnych szybko rośnie.

Autor:

Piotr Bieżuński

Prezes zarządu i właściciel NOBILI. Przez 20 lat współpracował z ponad stoma spółkami giełdowymi, firmami prywatnymi, organizacjami i instytucjami.

Specjalizuje się w projektach wymagających doświadczenia i kompetencji na styku komunikacji, prawa i finansów (np. IPO, M&A czy obrona przed wrogim przejęciem). Doradza spółkom, właścicielom i menedżerom na poziomie strategicznym, w tym w sytuacjach kryzysowych oraz w trakcie sporów korporacyjnych.

Na początku kariery pracownik nadzoru nad rynkiem kapitałowym, gdzie nadzorował spółki publiczne i współtworzył przepisy dotyczące wypełniania obowiązków informacyjnych (w tym Rozporządzenie w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych). Wykładowca, autor artykułów, badań i opracowań eksperckich, a także aktywny komentator w mediach i social mediach.

Obserwuj nas na: