Dzielimy się wiedzą

Popularne
kategorie:

Prawo klimatyczne UE zatwierdzone! Cel: neutralność klimatyczna do 2050 r.

Ważne❗️
– dziś Rada UE zaakceptowała tzw. Prawo klimatyczne (fundament dla całego systemu zmian). Ma ono pozwolić na osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. – ale przede zobowiązuje do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych (GHG) o co najmniej 55% już w 2030 r.

Więcej tutaj.

Autor:

Piotr Bieżuński

Prezes zarządu i właściciel NOBILI. Przez 20 lat współpracował z ponad stoma spółkami giełdowymi, firmami prywatnymi, organizacjami i instytucjami.

Specjalizuje się w projektach wymagających doświadczenia i kompetencji na styku komunikacji, prawa i finansów (np. IPO, M&A czy obrona przed wrogim przejęciem). Doradza spółkom, właścicielom i menedżerom na poziomie strategicznym, w tym w sytuacjach kryzysowych oraz w trakcie sporów korporacyjnych.

Na początku kariery pracownik nadzoru nad rynkiem kapitałowym, gdzie nadzorował spółki publiczne i współtworzył przepisy dotyczące wypełniania obowiązków informacyjnych (w tym Rozporządzenie w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych). Wykładowca, autor artykułów, badań i opracowań eksperckich, a także aktywny komentator w mediach i social mediach.

Obserwuj nas na: