Dzielimy się wiedzą

Popularne
kategorie:

Raporty zrównoważonego rozwoju w Australii

W oczekiwaniu na ujednolicenie standardów zrównoważonego raportowania w Europie – przypomnijmy: pierwszy zestaw ESRS (European Sustainability Reporting Standards) ma zostać przyjęty przez Komisję Europejską najpóźniej do czerwca przyszłego roku – zajrzeliśmy do dalekiej Australii.

Z badania przeprowadzonego przez AIRA (tamtejszego stowarzyszenia relacji inwestorskich) wynika, że w raportach:

– 87% ankietowanych spółek korzystało z ram Task Force on Climate-Related Financial Disclosures (TCFD),

– 50% ze standardów Global Reporting Initiative (GRI),

– a 37% ze standardów Sustainability Accounting Standards Board (SASB).

Przy okazji serdecznie pozdrawiam IR Team CD Projekt SA – jednej z nielicznych, jeśli nie jedynej, spółki z warszawskiej Giełdy, która raportuje w oparciu o SASB , do czego dołożyliśmy niewielką cegiełkę 👍

Autor:

Piotr Bieżuński

Prezes zarządu i właściciel NOBILI. Przez 20 lat współpracował z ponad stoma spółkami giełdowymi, firmami prywatnymi, organizacjami i instytucjami.

Specjalizuje się w projektach wymagających doświadczenia i kompetencji na styku komunikacji, prawa i finansów (np. IPO, M&A czy obrona przed wrogim przejęciem). Doradza spółkom, właścicielom i menedżerom na poziomie strategicznym, w tym w sytuacjach kryzysowych oraz w trakcie sporów korporacyjnych.

Na początku kariery pracownik nadzoru nad rynkiem kapitałowym, gdzie nadzorował spółki publiczne i współtworzył przepisy dotyczące wypełniania obowiązków informacyjnych (w tym Rozporządzenie w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych). Wykładowca, autor artykułów, badań i opracowań eksperckich, a także aktywny komentator w mediach i social mediach.

Obserwuj nas na: